صداوسیمای ما، موجب توهین به ما!

ماجراهای اداره:

امروز در اداره غوغایی بود. همه با مشت‌های گره‌کرده سر کار حاضر شده بودند. خون در چشمان کارمندان موج می‌زد. همه خشمگین و عصبانی بودند. من البته مثل بقیه رگ گردنم بیرون نزده بود اما مجبور شدم پلاکارد به‌دست در تجمع اعتراض‌آمیزی که دم در اداره برگزار شد شرکت کنم. راستش دقیقا هم نمی‌دانستم چه شده است اما همراه جماعت شدم. همه کارمندان جمع شده بودند و یک‌صدا فریاد می‌زنند ارتشاء، اختلاس نداریم نداریم. سرافراز حیا کن رسانه رو رها کن. صداوسیمای ما موجب توهین به ما.

کارمندان همین‌طور شعار می‌دادند که آقای مرادی به نمایندگی از ما شروع کرد به سخنرانی و گفت: متاسفیم که این‌طور به ساحت و ناموس و قاموس و حیثیت و مرام و منش کارمند توهین شد. متاسفیم که کارمندان شریف کشور عزیزمان این‌طوری نشان داده شدند. متاسفیم که بگوییم توهین آشکار به جامعه کارمندمسلک و کارمندپرور صورت گرفته است. متاسفیم که بگوییم اسراییل از این قضیه خشنود است.

آقای حمیدی کنار من ایستاده بود. پرسیدم به اسراییل چه ربطی دارد؟ گفت: همه چیز به اسراییل ربط دارد. گفتم: حالا دقیقا چه توهینی به ما شده؟ گفت: در یک فیلم نشان داده شده است که در یک اداره اختلاس شده است. گفتم: مگر در ادارات اختلاس نمی‌شود؟ گفت: ساکت، همکاران می‌شنوند. گفتم: همین؟ گفت: همچنین نشان داده شده است برخی کارمندان رشوه می‌گیرند. گفتم: خب این‌ها دادوبیداد دارد؟ مگر نمی‌گیرند؟ گفت: تو با مایی یا با آن‌ها؟ گفتم: البته که با شما. گفت: خب از همه بدتر نشان داده شده است که کارمندان در اداره بازی می‌کنند و اغلب آنلاین هستند و چرت هم می‌ِزنند. گفتم: این یکی واقعا قابل گذشت نیست. گفت: مسخره می‌کنی؟

آقای مرادی همچنان بالای دیوار بود. می‌گفت: قشر کارمند که از شریف‌ترین قشرهای جامعه است همواره نگهبان بیت‌المال بوده است. واقعا در میان این همه مراودات مالی در طول سال، چند اختلاس طبیعی است. البته همه اختلاس‌ها هم رقم بالایی ندارند و به سه‌هزار و شش‌هزار میلیارد نمی‌رسند. باید بدانید امروزه اغلب اختلاس‌های ما زیر یک میلیارد تومان است که نشان از تعهد کارمند به اداره‌اش دارد. ما الان در کشور مشکلات بیش‌تری داریم…

او همچنین به سرافراز هشدار داد که با ادامه‌ی این روند، امنیت جامعه به خطر می‌افتد و ما، در قبال اتفاق‌هایی که موجب اختلال در امنیت کشور ایجاد شود، هیچ مسؤولیتی قبول نمی‌گنیم!

به اتاقم برگشتم. بعداز چند دقیقه تجمع اعتراض‌آمیز هم تمام شد. الان آقای مرادی در اتاق شماره 234 اداره مشغول است. مسابقات تک‌حذفی فیفا 2014 است و آقای مرادی دارد از ساحت و ناموس و قاموس و حیثیت و مرام و منش کارمند دفاع می‌کند. آن هم بعد از یک روز سخت کاری.

باقی بقای‌تان

از: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – طنز روز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *