خطر پنبه ‌الکلی برای بنیان خانواده ایرانی

در کشور ما هر صنفی پول خرد خودش را دارد. بقال‌ها یا همان سوپرمارکت‌ها به جای پول خرد از انواع آدامس و بویژه رنگارنگ استفاده می‌کنند. نانوایی‌ها از نصف نان به جای پول خرد استفاده می‌کنند. تعویض روغنی‌ها از ماده شیشه‌شوی به جای پول خرد استفاده می‌کنند. دیگر صنف‌ها هم هر کدام چیزی را جایگزین پول خرد کرده‌اند. در این بین بیش‌تر راننده تاکسی‌ها به جای پول خرد از چیزی استفاده نمی‌کنند و اغلب خیلی شیک بقیه پول را برمی‌دارند. البته بقیه صنف‌ها هم بقیه پول ملت را برنمی‌گردانند و به جای آن جنسی را به عُنف به مردم می‌دهند.

 در مراکز درمانی چسب زخم حکم پول خرد را دارد. یعنی گردش مالی چسب زخم در مراکز درمانی گاهی با بورس تهران برابری می‌کند. خدا گذر هیچ‌کس را به بیمارستان نیندازد اما اگر یک روز به بیمارستان بروید شاهد خواهید بود که چسب زخم حرف اول را در مناسبات مالی می‌زند. اما در مراکز درمانی در کنار چسب زخم یک واحد پولی دیگر هم هست به نام پنبه الکی. بله، پنبه الکلی. پنبه‌های آغشته به الکل سفید. یعنی هر جا که چسب زخم به کار نمی‌آید و یا وجود ندارد پنبه الکی جایگزینش می‌شود. داروخانه‌ها که به صورت پیش‌فرض همیشه یکی دو تا چسب زخم یا پنبه الکلی توی کیسه‌های دارو می‌اندازند اما گاهی تعداد پنبه الکلی‌ها از دارو بیشتر است.

 یکی از دوستانم می‌گفت یک بار حین درمان سرماخوردگی و مراجعه زیاد به پزشک آن‌قدر پنبه الکلی گرفته بودم که اگر گیر می‌افتادم دست کم به شش ماه تا یک سال حبس و 74 ضربه شلاق و نیز پرداخت جزای نقدی به میزان پنج برابر ارزش عرفی (تجاری) پنبه‌های الکلی محکوم می‌شدم.

 به هر حال دوستان باید توجه کنند که همراه داشتن مقدار زیادی چسب‌ زخم جرم محسوب نمی‌شود اما حمل پنبه ‌الکلی به میزان زیاد جرم است و ممکن است بنیان خانواده‌ها را تهدید کند. مراکز درمانی و داروخانه‌ها باید دست‌کم پنبه الکلی را طوری به مشتری بدهند که استفاده‌ دیگری نشود از آن کرد. یعنی خدای نکرده مشتری به فکر آب‌گیری پنبه‌ها نیفتد، که اگر بیفتد بنیان خانواده ایرانی متزلزل خواهد شد. به نظر می‌رسد اگر مسوولان دستور بدهند به جای الکل از بتادین در پنبه‌ها استفاده بشود بهتر است. البته بتادین جای الکل را نمی‌گیرد اما وقتی می‌توانیم فضا را طوری فراهم کنیم که کارمندان مرد در یک اتاق و کارمندان زن در یک اتاق کار کنند چرا این کار را نکنیم. ها؟

 باقی بقای‌تان!

 باز نشر از سرویس فرهنگی هنری ایسنا – طنز و کاریکاتور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *