گاهی راه زیبایی به قبرستان می‌رسد

همه می‌دانیم که میزان استفاده از مواد آرایشی در کشور بالاست. آن قدر بالاست که تایلند و امریکا هم به گردمان نمی‌رسند. یعنی آن قدر از مواد و لوازم و آلات و ادوات آرایشی استفاده می‌کنیم که دوستان در سال‌های گذشته مجبور شده بودند به جای دارو مواد آرایشی وارد کشور کنند. یعنی با دلاری که از دولت گرفته بودند تا دارو وارد کنند مواد آرایشی وارد کردند. حق هم داشتند چون موارد بسیاری داریم که حاضر هستند از بیماری بمیرند ولی جنازه‌شان بی‌آرایش نماند. من به شما قول می‌دهم اگر دو روز پنکک در کشور پیدا نشود حتما خیابان‌‌ها شلوغ می‌شود. خانم‌ها با کسی شوخی ندارند و اگر پای آرایش به میان بیاید خون جلوی چشمای‌شان را می‌گیرد. البته همه خانم‌ها این طوری نیستند ولی به هر حال هم آمار واردات مواد آرایشی به کشور بالاست و هم آمار استفاده کردن از آن.

فارغ از بحث مواد آرایشی بحث زیبایی هم یکی از آن چیزهایی است که ایران در آن اول است. یعنی بعد از بورلی‌هلیز و لاس‌وگاس ما هستیم که بیشترین استفاده را از علم پزشکی در شاخه جراحی زیبایی می‌کنیم. یعنی کلا صورت‌مان را تحویل می‌دهیم و یک صورت جدید تحویل می‌‌گیریم. یا با بدن‌مان کاری می‌کنیم که جلادهای دوران باستان با محکومین به مرگ نمی‌کردند. شما فکر نکنید زاویه‌دار کردن صورت، فرم‌دهی گونه، پر کردن خط لب، فرم‌دهی لب و فرم‌دهی چانه همین طور الکی است. مشقت و مرارت و درد دارد.

مهم‌‌تر از همه اینها کسب‌وکاری است که برخی راه انداخته‌اند. برخی از موسسه‌ها و کلنیک‌های زیبایی را می‌‌گویم. همین‌ها که ادعا می‌کنند آدم را در 24 ساعت چنان لاغر می‌کنند که خودش خودش را نشناسد. همین‌ها که می‌گویند ما با آخرین متد کار می‌کنیم و روش‌های‌مان غیرجراحی است. من حتا تبلیغ یکی از این موسسات را دیدم که عکس خواهر آنجلینا جولی را چاپ کرده و نوشته بود آیا می‌خواهید بدون جراحی این طوری بشوید؟ نمی‌دانم شاید منظورش این بوده که با فتوشاپ این کار را انجام می‌دهد وگرنه اگر کسی بخواهد شبیه دیگری بشود دست‌کم 7 بار باید عمل بشود.

به هر حال صلاح هیکل خویش خسروان دانند اما خسروان باید مواظب باشند که گاهی راه زیبایی به قبرستان ختم می‌شود و خسروی مرده به درد نمی‌خورد. یعنی نه خسروی مرده به درد می‌خورد و نه ملکه مرده. این را هم بدانید هر جا دیدید می‌گویند ما صورت و بدن شما را برای زیبایی آنالیز می‌کنیم بدانید در اصل دارند جیب‌تان را آنالیز می‌کنند تا خالی‌اش کنند.

از روزنامه سپید

یک دیدگاه برای “گاهی راه زیبایی به قبرستان می‌رسد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *