عجز علم پزشکی

علم پزشکی در برخی از موارد فقط تایید کننده نظرات انسان‌هاست. یعنی گاه فقط بر عقیده عامه صحه می‌گذارد و به آن جنبه علمی می‌دهد. یعنی گاهی چیز کشف نمی‌کند و چیزی به ما یاد نمی‌دهد و بر دانش ما چیزی اضافه نمی‌‌کند اما می‌گوید آن چه را که شما این طوری می‌دانید من هم به عنوان علم پزشکی همین طوری می‌دانم. مثالش همین تحقیقات تازه پزشکان امریکایی. نتایج بررسی‌های این محققان نشان می‌دهد افرادی که صبح زود از خواب برمی‌خیزند بیش از افراد دیگر مستعد لاغر شدن هستند. خب؟ این را همه می‌دانستند. البته حتما امریکایی‌ها از سگ‌دو زدن چیزی نمی‌دانند ولی همه ما می‌دانیم کسی که زود از خواب بیدار می‌شود از کسی که دیرتر از خواب بیدار می‌شود سگ‌دوی بیشتری می‌‌زند و در نهایت لاغرتر از اوست. شما همین الان کارمندان اداره‌تان را با هم مقایسه کنید. شما تا به حا آبدارچی چاق دیده‌اید؟ آبدارچی‌‌ها همه ترکه‌ای هستند چون از صبح تا شب از این اتاق به آن اتاق می‌روند. حالا بگویید تا به حال مدیر ترکه‌ای دیده‌اید؟

در کنار سگ‌دو برخی هم هستند که از صبح تا شب مثل اسب کار می‌کنند. این دسته از مردم هم بسیار نسبت به دیگران لاغرتر هستند. البته خود اسب اگر از صبح تا شب چهارنعل برود عضلاتش بزرگ‌تر می‌شود ولی از آنجا که انسان هستیم و در شبانه‌روز نیاز به هست ساعت خواب مفید داریم اگر مثل اسب بدویم بعد از مدتی از بین می‌رویم.

البته علم پزشکی با همه پیشرفت‌‌هایش هنوز پاسخ بسیاری از پرسش‌های بشری را نداده است و در حل بسیاری از قضایا عاجز است. شما که پزشک هستید این را بهتر از من می‌دانید و من که عامی هستم خوب می‌دانم علم پزشکی چیزی از بوق سگ نمی‌داند و هنوز بوق سگ را کشف نکرده است و نمی‌داند بوق سگ در کجای سگ قرار دارد. اما ما مردم عامی از بوق سگ اطلاع داریم چون هر روز از صبح تا بوق سگ کار می‌کنیم.

از هفته‌نامه «سپید» شماره 395، 21 فروردین 1393

یک دیدگاه برای “عجز علم پزشکی”

 1. سلام :

  1- الان شما نسبت به کجای این موضوع گله داریدمنظورم تحقیق امریکایی هاست.؟
  2- ما انسانیم و شما که نویسنده باید مروج فرهنگ درست بیان کردن باشید. فقط با کمی نظم و انضباط داشتن میشه همه کاراهامون انجام بدیم و اگر به کارمون علاقه داشته باشیم و از زندگی لذت میبریم دیگه از جمله ی بوق.. نیاز نیست استفاده کنیم .
  3- دلیل لاغر بودن این کار کردن های زیاد نیست که تحقیقات انجام شده نشون داده کسانی که صبحانه میخورن هر دو ماه یک یا دو کیلو وزن کم میکنن.
  اگر در شهرهای جنوبی و گرم زندگی کنید دلیل فقط گرما خواهد بود.
  4 در آخر اینکه به نوع استخوان بندی بدن هر انسانی بستگی دارد که خدا چطور خلقش کرده. یکی بازیاد میخوره چاق نمیشه یکی میخوره و چاق میشه.
  واما ما مردم عامی از بوق سگ اطلاع داریم چون هر روز از صبح تا بوق سگ کار می‌کنیم. را هرگز برا خودم استفاده نمیکنم. این یعنی شروع روز و زندگی بدون میل و لذت . من هم آدم معمولی ام مثل شما و همه آدما..
  باسپاس. موفق باشید.
  ممنون که وقت گذاشتید و خوندید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *