کشف ابَرجریان چاپندگان بیت‌المال

جراید: به قول بسیاری از نمایندگان مجلس و نفتی‌های پیشکسوت بابک زنجانی تنها ویترین شبکه‌ای خاص است و به تعبیری، حالا مهره سوخته همان‌ها شده است.

دقیقا همین‌طور است. بابک زنجانی علاوه بر اینکه ویترین شبکه‌ای خاص است، کاور و پوشش شبکه‌ای خاص هم هست و اصولا او از اول مهره بود و عاقبت مهره‌ها سوختن است. یعنی ب. ز خودش کاره‌ای نیست. او مرد ۱۶۴۷۵۶۵۸۵۶۴۸۴ یک جریان خاص است که آن جریان هم جریان چهارم از یک جریان بزرگ‌تر است که داخل ابَرجریانی به نام «چاپندگان بیت‌المال» قرار دارد. این ابَرجریان که با جریان‌های بزرگ بین‌المللی رابطه دارد یکی از بزرگ‌ترین جریان‌های خاورمیانه و آسیاست که با چاپندگان بیت‌المال دیگر کشور‌ها رابطه دارد و داد‌وستد می‌کند. این جریان‌ها چون جز به نفت و گاز و طلا دست‌اندازی نمی‌کنند جریان‌های پول‌داری هستند و حتا اگر کسی ویترین‌شان باشد ویترین پول‌داری است. حالا شما فکر کنید اینکه ویترین بود که این‌قدر مایه داشت آن‌ها که ویترین نیستند چقدر پول دارند!

بد نیست بدانید سلسله مراتب جریان‌های خاص بعد از ویترین به این شرح است: قفسه، دخل، کشو، میز، صندلی، انبار، خودکار، ورق، دستمال، جارو، تی، خاک‌انداز و ماله. ماله یکی از مهم‌ترین رده‌های جریان‌های خاص اقتصادی است. هر جریان خاص اقتصادی از دیگر رده‌ها مثل قفسه و میز فقط یکی دارد اما از ماله بی‌شمار دارد و همیشه در جریان‌های خاص اقتصادی مثل ابَرجریان چاپندگان بیت‌المال، صد‌ها ماله وجود دارد که وظیفه‌شان ماله‌کشیدن است.

باقی بقایتان!

باز نشر از سرویس فرهنگی هنری ایسنا – طنز و کاریکاتور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *