ستاد خبری مردمی برای حفاظت از سمندر لُرستان

اطلاعیه شماره چهار:

روزها و لحظه‌های حیاتی برای نجات سمندر نادر لُرستانی در آستانه نوروز

 فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از کشف و ضبط ۸۲ سمندر لرستانی در روز دوشنبه در سطح شهر تهران خبر داد.

اسماعیل میرانزاده اظهار داشت: گونه‌های کشف و ضبط شده شامل ۸۲ عدد سمندر لرستانی (گونه نادر و در معرض انقراض)، ۳۰ عدد مار آبی، ۴۵  عدد لاک‌پشت خزری و ۴۰ عدد لاکپشت گوش قرمز بوده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از مردم درخواست کرد:  از رها سازی هرگونه حیوان وحشی و غیرخانگی از جمله سمندر، لاک‌پشت، مار در طبیعت خودداری کرده و در صورت مشاهده خرید و فروش این گونه‌ها مراتب را به ادارات محیط زیست محل زندگی خود گزارش کنند. و برای اطلاع رسانی به اداره کل محیط زیست استان تهران با شماره تلفن‌های ۴-۷۷۳۵۵۷۸۱  و ۷۷۳۵۹۵۶۴ تماس بگیرند.

مسئولان پارک پردیسان تهران با شماره ۸۸۲۴۱۶۶۱ آماده دریافت گزارش‌ درباره فروشندگان این گونه نادر هستند. مهندس بازگیر مدیر کل محیط زیست لرستان هم در از همه مردم برای حفاظت از سمندر لُرستانی درخواست همکاری کرد و گفت: مردم می‌توانند با شماره ۱۵۴۰ در این رابطه با ما در تماس باشند! ایشان همچنین افزود: هر گونه خرید و فروش سمندر لُرستانی طبق قوانین سازمان حفاظت محیط زیست جرم محسوب می‌شود و متخلفین به حبس و جریمه نقدی محکوم خواهند شد!

 1669613_627132817341980_853716868_o

با به اشتراک گذاردن این نوشته و به خاطر سپردن شماره‌ها و ارایه گزارش در صورت مشاهده، از سمندر لُرستانی حفاطت کنیم. بنده هم آماده دریافت گزارش‌ها هستم.

2 دیدگاه برای “ستاد خبری مردمی برای حفاظت از سمندر لُرستان”

 1. سلام 🙂

  خواهش میکنم آقا..
  احترام احترام میاره دیگه مگه نه؟ البته بماند که بعضیا .. شما چون مینویسی و زیاد با آدماهای مختلف در ارتباط بهتر میدونی.
  اما سمند لرستان. ای داد خدایا از دست نابودگران محیط زیست..
  وقتی تو درگیری محیط بانان که انسان اند با شکارچیان نا… برنده نهایی شکارچیان هستند دیگه چه انتظار باید داشت که به یک حیوان رحم بشه و ارزشی براش قائل شد..
  سمندر لرستان تالابهای گیلان و انزلی و دریاچه ارومیه. کلی جاهای دیگه که انگار نمیدونن نسل های بعدی هم وجود داره و همه اینا میتونه محیط گردشگری باشه. تعطیلات عید و هر بهونه دیگه برای راهی شدن به سفر و تفریح و قدرندونستن نعمت خدا و فهمیدن این موضوع که حق حیات سهم همه ما موجودات انسانی و غیر انسانی خداست. من یکی که واقعاً دلم شکسته و درد میگیره از این نامردمی ها.. اینکه دلت میخواد کاری کنی اما نمیدونی چه جوری. آزاد به دنیا آمده اند و باید آزاد باشند.. کاری نکنیم خدا نعمتشو ازمون بگیره آهای ادما.. خدایا تو کمک کن.. آمین.
  ممنون که وقت گذاشتیدو خوندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *