ما مردان شرمنده‌ی زنان‌ایم!

فاطمه آلیا: با طلای نیمی از زنان ایران می‌توانیم بانک‌های آمریکا را بخریم، فراموش نکنید که شما مردان خوش‌ذوق در مناسبت‌ها برای دختران و همسران خود طلا می‌خرید!

ما مردان ایرانی در طول سال‌های گذشته فقط از زنان‌مان طلا گرفته‌ایم و مناسبت‌ها را هم یک جوری پیچانده‌ایم و با خرید شال و روسری و کیک خامه‌یی سروته قضیه را هم آورده‌ایم و حسابی شرمنده زنان‌مان شده‌ایم. البته خانم‌ها همیشه چیزی برای روز مبادا یا روزمبادتر قایم می‌کنند. مثلا وقتی آخرین طلای همسرم را فروختم تا کرایه خانه را بدهم، گفتم: طلاها چقدر زود تمام شدند، همین‌ها بود؟ و زنم گفت: بله همین‌ها بود! ولی برقی توی چشم‌هایش بود که نشان می‌داد مقداری طلا در جایی قایم کرده است!

پس با پشتوانه‌ی طلاهای پنهان‌شده‌ی همسرم و بعد از خواندن سخنان خانم آلیا، گشتم قیمت بانک‌های آمریکا را پیدا کنم ببینم برای خرید هر بانک چه مقدار طلا و چه تعداد بانوی ایرانی نیاز است! با خودم فکر کردم اگر بشود مادر، مادرزن، زن، خواهر، خواهر زن، زن برادر، خواهرزن برادر، عمه، خاله، دخترخاله، دختردایی، دخترعمو، دخترعمه و دختر همسایه را توی یک تیم جمع کرد و با طلاهای‌شان توی آمریکا یک بانک خرید، خیلی به نفع است. ولی راستش دارایی کل زن‌های فامیل‌مان چیزی بود در حد چهار سکه تمام‌بهار آزادی، یک سکه نیم‌بهار، 12 سکه ربع، شش حلقه عروسی، چهار تا گوشواره، نه تا دستبند، هفت تا النگو و 90 کیلو طلای بدل! زنم هم برای نخستین‌بار در طول زندگی به جای قایم کردن طلا، سرویس نقره قایم کرده بود که البته بلافاصله پس از رؤیت، آن را فروختم برای خریدن روغن ماشین که 9 هزار کلیومتر بود عوضش نکرده بودم.

خلاصه که همین! باقی بقای‌تان!

 باز نشر از سرویس فرهنگی هنری ایسنا – طنز و کاریکاتور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *