تا خونی به زمین نریزد!

دوشنبه ششم آبان: دکتر قاسم اسلامی، مدیرکل انتقال خون استان تهران، با اشاره به این‌که باید حدود پنج تا هفت روز ذخیره روزانه خون داشته باشیم، اظهار کرد: اکنون میزان ذخایر خونی به حدود سه روز رسیده و در مرحله هشدار قرار داریم، از همشهریان نوع‌دوست درخواست می‌کنیم برای نجات جان بیماران به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند.

دوشنبه هفتم آبان: دکتر قاسم اسلامی، ‌مدیرکل انتقال خون استان تهران، با ابراز گله از کمبود بودجه سازمان انتقال خون، از تعطیلی برخی پایگاه‌های انتقال خون از جمله پایگاه خیابان ابوذر به علت نبود توان مالی برای پرداخت قبوض آب‌ و برق خبر داد.

با توجه به روند مصاحبه‌های آقای دکتر قاسمی پیش‌بینی می‌شود در یک هفته آینده این اتفاقات بیافتد:

سه‌شنبه هشتم آبان: دکتر قاسم اسلامی، ‌مدیرکل انتقال خون استان تهران، از مردم خواست به جان اهدای خون به سازمان انتقال خون پول اهدا کنند!

چهارشنبه نهم آبان: دکتر قاسم اسلامی، ‌مدیرکل انتقال خون استان تهران، از مردم خواست خون خودشان را در منزل بگیرند و در شیشه کنند و بلافاصله آن را به مراکز انتقال خونی که هنوز باز هستند، برسانند!

پنج‌شنبه دهم آبان: دکتر قاسم اسلامی، ‌مدیرکل انتقال خون استان تهران، از مردم خواست با لباس پشمی در مراکز انتقال خون حاضر شوند، چون گاز مراکز انتقال خون به دلیل بدهی قطع شده است.

شنبه یازدهم آبان: دکتر قاسم اسلامی، ‌مدیرکل انتقال خون استان تهران، از مردم خواست برای خودشان کیک و ساندیس بیاورند تا بعد از اهدای خون دچار سرگیجه و ضعف نشوند.

یکشنبه دوازدهم آبان: دکتر قاسم اسلامی، ‌مدیرکل انتقال خون استان تهران، تأکید کرد، به جز چند مرکز، بقیه مراکز انتقال خون باز است و اگر تلفن‌ها را جواب نمی‌دهند، به دلیل بدهی و قطعی آن است. مردم پاسخ ندادن به تلفن‌ها را دلیل بر تعطیلی ندانند.

دوشنبه سیزدهم آبان: دکتر قاسم اسلامی، ‌مدیرکل انتقال خون استان تهران، از بیماران و اهداکنندگان درخواست کرد به دلیل کمبود کیسه‌های مخصوص خون، فرآیند انتقال خون را به صورت رگ ‌به ‌رگ طی کنند و مواظب باشند خونی به زمین نریزد.

باقی بقای‌تان!

 باز نشر از سرویس فرهنگی هنری ایسنا – طنز و کاریکاتور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *