پیشرفته‌ترین امکانات نجات غریق جهان در ساحل خزر

طی ماه‌ها و روزهای گذشته بسیاری از هم‌وطنا‌ن‌مان در خزر غرق شده‌اند. برخی از مردم و کار‌شناسان کمبود نجات غریق و کمبود امکانات و وسایل نجات را دلیل مرگ برخی از شهرواندان می‌دانند. اما باید به شما بگویم که این حرف‌ها همه سیاه‌نمایی است و بنده در سفری که روز گذشته و در یک هوای بارانی به گیلان داشتم، مشاهده کردم که امکانات نجات غریق در کشور ما بسیار پیشرفته است، به طوری که می‌توان گفت دست‌کم از لحاظ تعداد نجات غریق و امکانات نجات در خاورمیانه اول هستیم! در ادامه گزارش تصویری من را از ساحل تالش محله در نزدیکی منطقه زیباکنار گیلان ببینید و لذت ببرید.

در این ساحل ایستگاه‌هایی وجود دارد به نام ایستگاه ناجی که شما در این تصویر ایستگاه مدرن شماره ۳ را مشاهده می‌کنید. این ایستگاه مدرن که از آخرین تکنولوژی‌های روز مثل فیبر کربن، فیبر نوری، مبدل خورشیدی، گونی آبی‌رنگ و چوب صنوبر در ساخت آن استفاده شده است، از موفق‌ترین ایستگاه‌ها در نجات غریق در سطح جهان است!

 

حالا بیایید نگاهی به درون این ایستگاه حرفه‌یی بکنیم.

همان‌طور که می‌بینید، همه امکانات نجات غریق از قبیل جعبه کمک‌های اولیه، جلیقه نجات، تیوپ نجات، گوی، حلقه، میله و توپ نجات، طناب، کمربند، کیف حاوی ادرنالین، برانکارد، بتادین، بی‌سیم، جای کافی برای CPR و هر آن‌چه که یک نجات غریق نیاز دارد، در این ایستگاه وجود دارد. این ایستگاه همچنین آمادگی کمک به کشورهای همسایه را نیز دارد!

و اما کارکنان ایستگاه شماره ۳ تالش محله هم از بهترین وسایل استفاده می‌کنند.‌ همان‌طور که می‌بینید، با شورت و لباس ورزشی و سوت هشدار و موتور فوق پیشرفته سی جی ۱۲۵ در ساحل آماده نجات مردم هستند. این دوستان از امکانات زیادشان گله دارند و می‌گویند گاهی اوقات از شدت امکانات مجبوریم افرادی را که به کمک نیاز ندارند، به زور نجات دهیم!

البته به جز ایستگاه شماره ۳ ایستگاه‌های دیگری هم در این منطقه شلوغ هست، مثلا یک ایستگاه ویژه که نخستین ایستگاه ناجی افقی در جهان است. در این ایستگاه هم همه امکانات برای نجات انسان وجود دارد! بویژه انسان‌هایی که افقی شده‌اند، در این ایستگاه به راحتی درمان می‌شوند!

و اما ساحل گیلان از نظر علایم هشداری هم از بهترین سواحل دنیاست!‌ همان‌طور که می‌بینید، در جای جای این ساحل علایم هشداردهنده وجود دارد. فقط مشکل این است که برخی از علایم به سمت ساحل نیستند و به سمت دریا هستند و شما اول باید توی آب شیرجه بزنید تا بعد متوجه بشوید در ساحل خطرناک شیرجه زده‌اید!

این هم یک نما از ایستگاه فوق مدرن و آقایان نجات غریق که مجهز به سوت نجات هستند که در تصویر مشاهده می‌شود!

این آقایان در ضمن به من گفتند که ماهی چهارصدهزارتومان حقوق می‌گیرند و حقوق پارسال‌شان را به‌تازگی دریافت کرده‌اند. این افراد با جان‌شان به دیگران کمک می‌کنند. این جوان خوش‌اخلاق هم یکی مثل زنده‌یاد روزبه فقیه‌کیا. ان‌شاءالله همه‌ی بچه‌های نجات غریق همیشه سالم باشند و مردم هم با آن‌ها همکاری کنند و مسؤولین هم کمی امکانات در اختیارشان بگذارند. در حد یک زیرانداز برای ایستگاه مثلا یا یک متر طناب یا یک تیوپ تراکتور! پیشاپیش از همکاری همه سپاس‌گزارم.

باقی بقای‌تان!

باز نشر از سرویس فرهنگی هنری ایسنا – طنز و کاریکاتور

3 دیدگاه برای “پیشرفته‌ترین امکانات نجات غریق جهان در ساحل خزر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *