مدرسه‌ها هنگام ثبت‌نام رفع شبهه کنند!

بعضی مسائل هستند که هیچ رقمه حل نمی‌شوند. اما همین مسائل به ظاهر حل‌نشدنی وقتی با پدیده‌ی گذر زمان روبه‌رو می‌شوند، دیگر حل‌نشدنی نیستند و به سادگی پذیرفته می‌شوند؛ مثل هزینه‌های غیرقانونی که مدرسه‌ها از والدین می‌گیرند، هزینه‌هایی که حالا دیگر قانونی شده‌اند!

والدین سال‌ها زیر بار این هزینه‌ها رفته‌اند و آن را پرداخت کرده‌اند، ولی همیشه سؤال‌شان این بوده است که این پول‌ها صرف چه می‌شود و همیشه این شائبه وجود داشته است که نکند این پول‌ها صرف کارهایی غیر از کارهای مدرسه بشود. امسال بعضی از مدارس برای رفع شبهه در وقت ثبت‌نام صاف و پوست‌کنده همه چیز را به والدین می‌گویند و خیال‌شان را راحت می‌کنند که هزینه‌ها صرف چه می‌شود. مثلا یکی از مدرسه‌ها در هنگام ثبت‌نام از اولیا خواسته بود سه بسته کاغذ آچهار و شش ماژیک رنگی هم برای مدرسه تهیه کنند و تحویل بدهند تا ثبت‌نام نهایی بشود! ما هم در همین‌باره و در حمایت از رفع شبهه، پیشنهاد می‌کنیم بقیه‌ی مدرسه‌ها هم موارد زیر را همان اول کار به والدین بگویند و همگی را خلاص کنند:

یک – برای تشکیل پرونده فرزند دل‌بندتان بی‌زحمت یک بسته خودکار روان هم بیاورید!

دو – برای مصرف سالانه‌ی این مواد هر چه می‌توانید به مدرسه کمک کنید: چای، قند و شکر، صابون، مایع ضدعفونی‌کننده و…

سه- برای ساخت و ساز در مدرسه در روز ثبت‌نام یک فرغون آجر یا کیسه سیمان یا یک وانت ماسه یا سه عدد بیل کمک کنید!

چهار – برای روشنایی کلاس یک لامپ کم‌مصرف به مدرسه هدیه کنید!

پنج – برای آبدارخانه‌ی مدرسه کبریت بی‌خطر بیاورید!

و..

با این اوصاف و این پیشنهادات هم والدین تکلیف‌شان را می‌دانند و هم مدیران مدرسه‌ها خیال‌شان راحت است که کسی شبهه‌ای در کارشان ندارد.

 باقی بقای‌تان!

باز نشر از سرویس فرهنگی هنری ایسنا – طنز و کاریکاتور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *