سیتالوپرام، قسمت بیستم

دولت آینده دولت احیاست!

دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب روز دوشنبه 27 خرداد کنفرانس خبری برگزار کرد. این کنفرانس در حالی برگزار شد که مردم با خیال راحت در حالی که برای خودشان چای ریخته بودند پای تلویزیون نشسته بودند! از دستاوردهای مهم این کنفرانس خبری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-    در این کنفرانس رئیس‌جمهور سخنان تنش‌زا نزد!

2-    رئیس‌جمهور اذعان کرد که داس ندارد بلکه کلید دارد!

3-    رئیس‌جمهور بیان کرد که اولین قفل را با کلید تدبیر  بازکرده است!

4-    قرار شد هر کس بدون بلیت سوار اتوبوس شده است بعدا خودش پیاده بشود!

5-    قرار شد هر کس تعادل دارد بماند و هر کس تعادل ندارد بورد، چون دولت دولت اعتدال است.

6-     رئیس‌جمهور در این نشست دایما لبخند می‌زد!

7-    در این کنفرانس ما فهمیدیم وقتی می‌گویند کیهان یعنی کیهان‌ورزشی!

8-    قرار شد در دولت آینده به کسی توهین نشود و تهمت زده نشود و کسی فیلم کسی را پخش نکند!

9-    در مدت زمان این نشست خبری دلار گران نشد!

10-                        قرار شد انجمن صنفی روزنامه‌نگاران احیا شود!

11-                        همچنین قرار شد سازمان برنامه و بودجه هم احیا بشود.

کلا دولت آینده دولت احیا هم هست. امیدوارم در زنده‌کردن‌ها موفق باشد!

 گاف شبکه خبر!

شب انتخابات و بعد از رأی‌گیری، حول وحوش ساعت پنج صبح در حالی که سایت‌ها خبر از انتشار قریب الوقوع نتایج می‌دادند و شبکه‌های خارجی هم به شدت پیگیر موضوع بودند شبکه خبر اقدام به پخش یک میزگرد تخصصی پزشکی درباره سرطان پانکراس کرد تا آب سردی بریزد روی چشمان خسته مردمی که پیگیر خبرهای انتخابات بودند!

چه خوب می‌شد شبکه خبر به جای پخش اخبار انگلیسی و میزگرد پزشکی برنامه‌ای ویژه انتخابات پخش می‌کرد و با حضور کار‌شناسان، انتخابات و حماسه مردمی را پوشش می‌داد نه اینکه یک گروه پزشک لوزالمعده و اثنی‌عشر و مری و روده بیاورد روی آنتن و مردم را سرکار بگذارد. آن شب شبکه خبر هر چیزی پخش کرد جز چیزی درباره انتخابات. یعنی اگر وزیر کشور ساعت شش صبح در استودیوی وزارت کشور حاضر نمی‌شد بعید نبود شبکه خبر یک برنامه آشپزی یا رازبقا هم پخش کند!

خاطره

وسط جشن خیابانی یک قله‌ی نمک از توی ماشین سرش را بیرون آورد و پرسید: چی شده؟ و قله‌ی نمکی دیگر پاسخ داد: غرضی رئیس‌جمهور شده! و قله‌ی نمک دیگری گفت: ایران برزیل رو برده!

یعنی اگر راه باز نمی‌شد هر سه نفر را کشته بودم!

  احمدی‌نژاد به دادگاه احضار شد!

البته ایشان قرار است به عنوان یک شهروند عادی در پاییز امسال در دادگاه شرکت کنند! حالا که فعلا شهروند عادی نیستند!

 شیرتوشیر

10 رییس فدراسیون ورزشی با وجود پایان دوره چهار ساله ریاستشان، ماه‌هاست که بدون داشتن حکم سرپرستی از وزارتخانه، فعالیت غیرقانونی دارند.

عیب ندارد چون روزهای آخر دولت است حیف است کاغذ حرام بشود و برای آقایان حکم سرپرستی بزنند،‌ همین طور دورهمی چهل و چند روز هم می‌‌گذرد می‌ورد پی کارش به امید خدا،‌ گوش شیطان کر!

 جلو بیایی آمپول می‌زنم بهت!

دکتر محمد حسن طریقت منفرد در پاسخ به این سوال که تا چه حد با قرار گرفتن ابزار دفاع شخصی در اختیار پزشکان موافقید، گفت: تفاوتی بین قضات و پزشکان و سایر افراد جامعه وجود ندارد و اگر سیستم امنیتی تشخیص بدهد که پزشکان باید به طور استثنایی ابزار دفاعی داشته باشند حتما خودش پیگیری می‌کند.

حالا فکر کنید ابزار دفاعی پزشکان چه می‌تواند باشد، آمپول بی‌هوشی؟

 خودبزرگ‌بینی مفرط

الان که دارم مطلب را می‌نویسم ساعت یک و سی دقیقه‌ی روز سه‌شنبه است. مطلب من به دلیل این که می‌خواستم درباره‌ی کنفرانس خبری رئیس‌جمهور بنویسم جزو مطالبی است که دقیقه نود به دست دوستان می‌رسد. خواستم کمی فخر بفروشم و بگویم مجله به آن گندگی را به خاطر نوشته‌ی من نگه داشته‌اند!

شیطان دارد وسوسه‌ام می‌کند حال همه‌شان را بگیرم و مطلب را نفرستم، ها؟

 روبرو آماده باش!

از ازدیاد قند‌ونمک مندرج در پاراگراف بالا عذرخواهی می‌کنم، سیتالوپرام این هفته را با تبریک صعود ایران به جام‌جهانی تمام می‌کنم، البته وقتی من دارم این متن را می‌نویسم بازی هنوز انجام نشده است ولی من مطمئنم که ما یا کره با می‌بریم یا مساوی می‌کنیم و می‌رویم برزیل! اصلا هر وقت دولت اصلاحات آمده و یا روی کار بوده است ما به جام‌جهانی رفته‌ایم! این ثابت می‌کند که فوتبال ورزشی کاملا سیاسی است، اگر نبود پس چرا ما در هشت سال گذشته به جام‌جهانی نرفته‌‌ایم؟

تا هفته‌ی بچه‌‌های خوبی باشید. قدر سلامتی‌تان را بدانید و این قدر فست‌فود و چیپس و پفک نخورید! آفرین.

 شنبه 1 تیر1۳۹۲ ، چلچراغ، شماره‌ی ۵۲3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *