آنهایی که از روبرو می‌آیند!

 ما انسان‌ها بر خلاف دیگر آفریده‌ها برای سفر نوروزی نیاز به وسیله‌ای داریم که به آن وسیله‌ی نقلیه می‌گویند. وسایل نقلیه خودشان به دو گروه وسایل نقلیه‌ی خصوصی و عمومی تقسیم می‌شوند! که البته هر کدام از این دو گروه هم به دو گروه ایمن و ناایمن تقسیم قابل تقسیم‌بندی هستند. پس عقل حکم می‌کند که ما انسان‌ها با وسایل نقلیه ایمن سفر کنیم تا زنده‌ بمانیم. اما ایمن بودن وسیله‌ی نقلیه رابطه‌ی مستقیمی با هزینه‌ی بلیت و هزینه‌ی خرید آن وسیله‌ی نقلیه دارد. یعنی اگر شما با هواپیما قصد سفر دارید باید بدانید که هر چه بیشتر پول بدهید سفر ایمن‌تری خواهید داشت. یعنی اگر با ایرباس و بوئینگ سفر کنید احتمال بیشتری وجود دارد که به مقصد برسید تا طیاره‌هایی مثل توپولف. البته توپولف‌ها آن قدر به مقصد نرسیدند که کلا برچیده شدند. پس اگر می‌خواهید برچیده نشوید با ایرلاین ایمن پرواز کنید.

ایمنی ماشین هم رابطه‌ی مستقیمی با پولی دارد که برای خرید آن ماشین صرف کرده‌اید! یعنی هر چه پول بیشتری برای خرید ماشین داده باشید ماشین ایمن‌تری خریده‌اید. بنده خودم دوستی دارم که ماشین گران‌قیمتی دارد. ماشینش هفت تا کسیه‌ی هوا دارد. یعنی طوری ایمنی دارد که اگر قطار از روی ماشینش رد بشود، خط به صورت راننده‌اش نمی‌افتد. ما انسان‌ها اغلب با همین هواپیما و ماشین سفر می‌کنیم. البته قطار هم هست که خب شکرخدا گویا وسیله‌ی ایمن‌تری است.

نکته: فکر نکنید اگر ماشین‌تان گران‌قیمت است یا طیاره‌ی خارجی سوار شده‌اید مرگ در کمین شما نیست. خیر، همیشه توجه داشته باشید آنهایی که از روبرو می‌آیند لزوما ماشین‌‌ها و طیاره‌های گران‌قیمت و مدل بالایی نیستند. سفر سلامت.

 شنبه ۱9 اسفند۱۳۹۱، چلچراغ، شماره‌ی ۵۱2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *