«سیتالوپرام»‌، هفتم بهمن

جوانان جوانان ازدواج ازدواج!

ستون این هفته را با دو خبر درباره‌ی بانوان آغاز می‌کنیم. خبر اول: از این به بعد بانوان مجرد بالای 18 سال فقط با اذن «ولی» می‌توانند از کشور خارج بشوند! خبر دوم: ممکن است با طرح سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دختران زیر 40 سال از تورهای گردشگری کنار گذاشته شوند و نتوانند به خارج از کشور سفر کنند!

مفهوم و معنی این دو خبر این است که بهترین سن برای زندگی بانوان از یک سالگی تا 18 سالگی و از چهل سالگی تا زمان موت است!

این مردم نازنین!

رییس انجمن قطعه سازان خودرو: مردم با قیمت‌های جدید خودرو کنار می‌آیند!

شما بگویید مردم با چه چیز کنار نمی‌آیند؟ مردم ما با همه چیز کنار می‌آیند. به قول رضا کیانیان: این مردم نازنین!

صلاح موسیقی

استاد محمدرضا لطفی گفته‌اند: «این که من باید شعر مولانا و حافظ را برای گرفتن مجوز به دفتر موسیقی بدهم یعنی چه؟ تازه می‌آیند ایراد می‌گیرند در فلان مصرع مولانا سه بار واژه‌ی «بمیرید» آمده است، چرا خواننده‌ی شما آن را چهار بار تکرار کرده است!» عرض به خدمت حضرت استاد که قانون قانون است. تمام اشعار باید مجوز بگیرند، مولانا و غیرمولانا هم ندارد. همه‌ي شعرهای مولوی و امثال ایشان که مورد تایید نیست! شما هم بهتر است آتو دست دوستان ندهید، خب وقتی خود مولانا سه بار گفته «بمیرید» لابد صلاح در سه بار گفتن است!

چین خوشحال

خبر داده‌اند که قطعات پژو 206 را که فرانسوی‌های جنایتکار به ما نمی‌دهند از چین وارد می‌کنیم. یعنی ساده‌اید اگر باور کنید چینی‌ها از تحریم ایران خوشحال نیستند!

توقع بیجا

خبر: ۸۵ درصد از اسباب‌بازی‌های موجود استانداردهای لازم را ندارند!

ما الان ماشین‌های بیست سی میلیونی داریم که استانداردهای لازم را ندارند، اسباب‌سازی که جای خود دارد! چه توقعاتی دارند بعضی‌ها!

واقعا چرا؟

رییس مجلس گفته است: «در شرایط فعلی کشور که برخی از تنگ‌دستی و فقر رنج می‌برند نباید رشوه‌های میلیاردی رد و بدل شود!» سخنان آقای رییس سرشار از سیاه‌نمایی است اما ایشان بی‌راه نمی‌گویند ما باید به جایی برسیم که رشوه‌های چند هزار تومانی بدهیم و اگر کارمان خیلی گیر بود نهایت میلیونی، نه میلیاردی!

بچه‌‌ها مواظب باشید!

دادستان شیراز گفته‌ است: «قطع و سرقت سیم‌های برق و تلفن می‌تواند محاربه تلقی شود!» ترسم از این است فرداروز مصداق‌های محاربه آن قدر زیاد بشود که به چراغ قرمز و معاینه‌ی فنی هم بکشد. راستی اگر کسی اعتماد مردم را بدزدد کارش محاربه است یا نیست؟

ملک ری

نمی‌دانم این گندم ری چه دارد که هنوز بعد از این همه قرن چشم برخی دنبال آن است! فقط کم مانده سازمان ملل متحد در قضیه جدایی ری از دخالت کند و رای بدهد! خدا خودش کمک مردم ری کند.

حالا حکایت ماست!

یکی از خبرگزاری‌ها نوشته بود: هوای پکن از تهران آلوده‌تر است و  در جهان کلان‌شهرهای آلوده‌تر از تهران خیلی داریم. البته این خبرگزاری به کلان‌شهرهایی که هوای آلوده ندارند اشاره نکرد. یادم هست یک بار پسر همسایه‌مان ریاضی 8 گرفته بود. پدرش توی راهرو داد و بیداد می‌کرد و می‌گفت: پدرسوخته 8 هم شد نمره؟ و پسر را می‌زد. پسر اول ساکت بود و کتک‌ها را تاب می‌آورد ولی بعد گفت: نوید خاله مهری اینا پنج گرفته بابا! پدر با شنیدن این جمله آرام گرفت و سر پسر را بوسید. آن روز حس غرور و شادی و شعف را در چشمان آن پدر دیدم!

شکرگزاری

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: «ورشکستگی قطعه‌سازان را قبول ندارم!»

خدا را شکر،‌ همه‌اش به این فکر می‌کردم که اگر ایشان ورشکستگی را قبول کنند چه باید بکنیم!

شعارهفته

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که دلایل اقتصادی یکی از موانع جدی و از دلایل اصلی تاخیر ازدواج جوانان است! من که فکر می‌کردم جوانان خوشی زده است زیر دل‌شان که ازدواج نمی‌کنند، تو نگو ولی به دلایل اقتصادی است. عجب!

 آرامش شما آروزی ماست.

  شنبه 7 بهمن ۱۳۹۱، چلچراغ، شماره‌ی ۵۰6

4 دیدگاه برای “«سیتالوپرام»‌، هفتم بهمن”

  1. سلام آقا رضا . وقتتون بخیر . از خوندن مطالبتون لذت میبریم . و همچنین بعضی اجراهاتون رو هم میشنوم . ازجمله در صف عابر بانک ایستادن که یه هفته پیش رو آنتن بود . ممنونم . موفق و پایدار باشید . ارادتمند جوان ایرانی فدائی پور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *