استکبار چشم ندارد ببیند ما کتاب می‌خوانیم!

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور: استکبار جهانی از 40 سال پیش اتهام‌هایی را طرح می‌کند مبنی بر این‌که مردم ایران کتاب‌خوان و اهل مطالعه نیستند و سال‌ها این ادعا را مطرح کرده‌اند که میانگین سرانه‌ مطالعه در ایران روزانه دو دقیقه برای هر شهروند ایرانی است. در حالی‌که این ادعا اصلا صحت ندارد. آن‌ها همواره به دنبال این هستند که با طرح چنین مباحثی، به جامعه‌ ایرانی توهین کرده و آن را تحقیر کنند.

 تا همین چند لحظه‌ی پیش و قبل از این‌که این خبر را بخوانم، فکر می‌کردم استکبار جهانی فقط به نفت ما چشم دارد و چوب لای چرخ پیشرفت‌های صنعتی و علمی ما می‌گذارد. حالا تو نگو این استعمار پیر و استکبار بی پیر حتا چشم ندارند ببینند ما کتاب می‌خوانیم! واقعا آن‌هایی که با استکبار آن هم استکبار جهانی همراه می‌شوند و به آمار نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اعتماد نمی‌کنند، باید در مقابل ملت پاسخ‌گو باشند. برخی می‌گویند نباید کسی را که به آمار یک سازمان یا نهاد شک می‌کند، هم‌دست استکبار بدانیم، ولی آن‌ها از توطئه‌های استکبار جهانی بی‌خبرند. آن‌ها دوست ندارند مردم دنیا بفهمند ما ایرانی‌ها زیاد کتاب می‌خوانیم، بلکه دوست دارند ما را کتاب‌نخوان جلوه دهند، در حالی که بنا بر آمار، ما روزانه 70 دقیقه مطالعه می‌کنیم. حتا شاید بیش‌تر از 70 دقیقه. حالا ممکن است شما بگویید من دو دقیقه هم در طول روز مطالعه نمی‌کنم و بسیاری را می‌شناسم که در طول سال هرگز مطالعه نمی‌کنند! اگر نظرتان این است، بدانید و آگاه باشید که هم‌دست و هم‌پالگی استکبار جهانی هستید!

البته الآن کم‌کم دارم متوجه می‌شوم که استکبار برای آن‌که به ما توهین کند، هر کاری می‌کند. مثلا همین چند وقت پیش که پل کن فروریخت، فکر می‌کنید زیر سر چه کسی بود؟ همین گران شدن برنج در روزهای اخیر یا مصدومیت علی کریمی یا حتا خشک‌ شدن دریاچه‌ی ارومیه همه و همه زیر سر استکبار جهانی است! من حتا الآن به ترکیدن گیربکس ماشینم هم مشکوکم، یادم هست وقتی که گیربکس ماشینم ترکید، داشتم به سمت خبرگزاری می‌آمدم تا قراردادم را امضا کنم، اما استکبار جهانی نمی‌خواهد نویسندگان این ممکلت قرارداد امضا کنند و پول بگیرند و با نوشتن چنین مطالبی توی دهن استکبار بزنند! هرجا که هستید، مواظب توطئه‌های استکبار باشید.

باقی‌بقای‌تان.

 باز نشر از سرویس فرهنگی هنری ایسنا – طنز و کاریکاتور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *