لیگ برتر اعدام

اجرای حکم اعدام در محل انجام جرم معایب بسیار زیادی دارد. مهم‌ترین عیبش این است که تماشاگران به خوبی نمی‌توانند از صحنه‌ی اعدام فیلم و درس بگیرند. بارها شاهد بوده‌ایم که مردم برای دیدن اعدام از درخت بالا رفته‌اند و یا خودشان را از تیر چراغ برق آویزان کرده‌اند. من خودم خیلی دوست دارم برادرم را برای درس عبرت گرفتن به تماشای اعدام ببرم، ولی متأسفانه می‌ترسم در شلوغی و ازدحام مراسم بلایی سرش بیاید. یکی دیگر از معایب اجرای حکم اعدام در محل انجام جرم این است که از ساعت‌ها قبل از شروع مراسم و تا ساعت‌ها بعد آن خیابان‌های منتهی به محل مراسم مسدود و ترافیک سنگینی در آن ناحیه ایجاد می‌شود. حالا سؤال این‌جاست که بهترین مکان برای اجرای حکم اعدام کجاست؟ پاسخ را باید از دادستان عمومی و انقلاب مشهد پرسید. هفته‌ی گذشته یک مراسم اعدام در ورزشگاه سبزوار و با حضور پرشور تماشاگران برگزار شد. تماشاگرانی از ساعات اولیه‌ی شب از راه‌های دور و نزدیک خود را به ورزشگاه رسانده بودند تا درس عبرت بگیرند. واقعا که باید از این حرکت حمایت کرد.

 به نظر من، همه‌ی اعدام‌ها باید در ورزشگاه‌ها انجام بشود، چون فضای کافی برای نشستن همه هست. همه می‌توانند مراسم را با تمام جزییات تماشا کنند و درس عبرت بگیرند. حتا می‌توان بچه‌های کوچک را برای درس عبرت گرفتن به ورزشگاه برد. اجرای حکم اعدام در ورزشگاه می‌تواند به رونق فوتبال در شهرستان‌ها هم کمک کند. اگر مسابقات فوتبال قبل از اجرای حکم انجام بگیرد، بازی در حضور تماشاگران زیاد انجام خواهد شد. این‌طوری هم بازیکنان از بازی کردن در حضور تماشاگران لذت می‌برند و هم تماشاگران خودشان را برای اجرای مراسم گرم می‌کنند! اجرای حکم اعدام در ورزشگاه‌ها یک کار صددرصد فرهنگی است.

 برخی اعتراض کرده‌اند که چرا در یک محیط فرهنگی ورزشی مراسم اعدام برگزار شده است؟ در پاسخ این دسته از افراد باید گفت که اعدام کردن افراد شرور برای درس گرفتن دیگران است، یعنی ما برخی آدم‌ها را اعدام می‌کنیم تا فرهنگ‌سازی بکنیم! مراسم اعدام یک کار کاملا فرهنگی است. اصلا فرهنگ‌سازی‌ای که در اعدام هست، در هیچ چیز دیگر نیست! ای کاش می‌شد در سینماها و قبل از پخش فیلم هم مراسم اعدام افراد زورگیر و قاچاقچی برگزار کرد. حتا اگر نشد واقعی؛ به صورت نمادین. اتفاقا ورزشگاه بهترین مکان برای اعدام این قبیل اراذل و اوباش است. حتا می‌توان اعدام‌ها را بنا بر نوع جرم رتبه‌بندی کرد و آ‌ن‌ها را میان بازی‌های لیگ برتر و لیگ یک و لیگ دو تقسیم کرد! این را هم بگویم که نه فقط ورزشگاه‌های فوتبال، بلکه ورزشگاه‌های سرپوشیده هم مکان مناسبی برای این کار هستند. مثلا اگر اعدام یک زورگیر در زورخانه انجام شود، می‌شود همان‌جا چالش کرد! و یا اگر در ورزشگاه‌های بسکتبال برگزار شود، دیگر نیازی به چوبه‌ی دار و جرثقیل نیست، تخته و حلقه‌ی بسکتبال هست!

 باز نشر از سرویس فرهنگی هنری ایسنا – طنز و کاریکاتور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *