اتوبوس یک‌ بار مصرف

آدمی باید در سفر احساس ایمنی کند. انسان وقتی احساس ایمنی می‌کند، احساس خوشبختی هم می‌کند و آدمی که احساس خوشبختی می‌کند، روح و روان سالمی دارد، لبخند بر لب دارد و بیش‌تر هم عمر می‌کند!

اما اگر آدمی‌زاد در سفر احساس ایمنی نکند، احساس خوشبختی هم نمی‌کند و آدمی که احساس خوشبختی نمی‌کند، روح و روان سالمی ندارد، لبخند بر لب ندارد و بیش‌تر هم عمر نمی‌کند!

پس باید در سفر احساس ایمنی کنیم. اما چه کنیم که در سفر به‌ویژه سفر با اتوبوس احساس ایمنی کنیم! برای سفر ایمن با اتوبوس چند راهکار پیشنهاد می‌کنم که امیدوارم مورد توجه رانندگان، خوانندگان و مسؤولین قرار بگیرد:

راهکار اول: پیشنهاد می‌شود رانندگان قبل از رسیدن به پیچ‌ها کاملا توقف کنند و مسافران را پیاده کنند و اتوبوس را به صورت خاموش تا آن طرف پیچ هل بدهند و بعد سوار اتوبوس بشوند تا زنده بمانند.

راهکار دوم: پیشنهاد می‌شود در هر اتوبوس چند مسافر که گواهینامه‌ی پایه‌ی یک دارند، حضور داشته باشند تا اگر راننده و کمک‌راننده خواب‌شان گرفت، آن‌ها بتوانند بقیه‌ی مسیر را پشت رول بنشینند.

راهکار سوم: پیشنهاد می‌شود عبور و مرور کلیه‌ی اتوبوس‌ها در کلیه‌ی محورهای مواصلاتی کشور در دم صبح و شب و سر ظهر ممنوع بشود!

راهکار چهارم: پیشنهاد می‌شود در جلوی هر اتوبوس یک خاور حرکت کند تا اگر اتوبوس ترمز برید، آن خاور بتواند اتوبوس را نگه دارد. بدیهی است اگر بیم آن می‌رود خاور هم ترمز ببرد، باید یک کامیون جلو خاور حرکت کند.

راهکار پنجم: پیشنهاد می‌شود اتوبوس‌ها بیش‌تر از پنج نفر مسافر سوار نکنند تا در صورت بروز حادثه تلفات جانی کم باشد!

راهکار ششم: پیشنهاد می‌شود از هر اتوبوس فقط یک بار استفاده بشود تا خطر تصادف‌ بر اثر کهنگی اتوبوس وجود نداشته باشد.

باقی‌بقای‌تان و سفر به‌خیر

باز نشر از سرویس فرهنگی هنری ایسنا – طنز و کاریکاتور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *