من از صبح تا شب شبکه یک می‌بینم

 خبرنگاران برنامه‌ی پلاک 1 شبکه‌ي اول سیما با حضور در میان مردم به نظرسنجی در مورد برنامه‌های تلویزیون در ماه مبارک رمضان پرداختند. یکی از مردم گفت: اگر نظرسنجی صورت بگیرد، 99 درصد مردم ایران از صداوسیما رضایت کامل دارند.

شما اگر همین حالا سری به پشت‌بام خانه‌تان بزنید، متوجه می‌شوید که این یک‌در‌صد ناراضی همان‌هایی هستند که ماهواره دارند و متأسفانه گوش‌شان دائم به خبرپراکنی‌های کانال‌های خارجی است. البته به نظر من، بدون نظرسنجی هم صداوسیما پیشتاز است. اصلا تلویزیونِ رسانه‌ی ملی یکی از پیشتازان این عرصه است. اغلب برنامه‌های تلویزیون رضایت صددرصدی مخاطبان را در پی دارند و برخی با یک درصد خطا، 99 درصد!

یادم هست شبکه‌ی یک، پارسال نوروز هم دست به این ابتکارات نظرسنجانه زده بود. یک شب قبل از پخش سریال «پایتخت» یک گزارش مردمی از شبکه پخش شد. همه می‌گفتند که برنامه‌های شبکه یک را در نوروز دیده‌اند و خوش‌شان آمده است. هیچ کس نمی‌گفت ندیدم، نمی‌گفت سریال بد بود، حتا نمی‌گفت سریال متوسط بود، همه راضی‌ بودند، همه خوشحال‌ بودند، حتا یک نفر گفت از صبح تا عصر شبکه یک می‌دیده‌ است. مجری می‌پرسید ارزیابی شما از برنامه‌های شبکه یک در نوروز چیست و مردم پاسخ مي‌دادند: خوب بود، جالب بود، سال به سال بهتر می‌شود، واقعا خوب بود، قابل قبول بود، عالی بود، آموزنده بود، عملکرد خوبی داشت و… باز می‌پرسید آیا تلویزیون توانست اواقات فراغت شما را در نوروز پر کند؟ و مردم همه با صدای بلند پاسخ می‌دادند: بعله!

 بازنشر از سرویس فرهنگی و هنری ایسنا – طنز و کاریکاتور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *