كارگاه آموزشی طنزنويسی

«مسعود مرعشی» طنزنويس روزنامه‌هايی چون شرق، اعتماد، بهار و… قرار است یک كارگاه آموزشی طنزنويسی برگزار کند. با توجه به سابقه‌ی مرعشی در طنزنویسی این کلاس‌ها می‌تواند برای دوستاران طنز و طنزنویسی بسیار مفید باشد.

این كارگاه آموزشی طنزنويسی را «نشر رهی» برگزار می‌کند. علاقه‌مندان براي حضور در اين كارگاه و كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند با شماره 09379707779 -88446822 تماس بگيرند.

پی‌نوشت:

رفقا بشتابید تا کلاس پر نشده!

12 دیدگاه برای “كارگاه آموزشی طنزنويسی”

    1. به نظرم بخشیش یاددادنی هست اون هم به صورت انتقال تجربه و آموزش نگاه متفاوت 🙂 نظر شما؟

  1. اولا کسی که به این کلاس ها می آید باید اولا روحیه و قریحه ی طنز داشته باشد، من اصطلاحا می گویم مغزش باید بخندد! این کلاس مطمئنا نمی تواند مکانی برای تشخیص این امر باشد که آیا طرف در زمینه ی شوخی کردن مستعد هست یا نه! تست و آزمونی مبنی بر همین امر باید برای شروع این کلاس ها گذاشته شود در غیر این صورت دکانی آموزشی است که سرخوردگی و یاس می فروشد. در کل فکر می کنم شیوه ها و طرق شوخی کردن آن هم شوخی مطبوعاتی با خواندن زیاد محقق شود (شما برای طنزنویس شدن چه کار کردید؟ نبوی خواندید،زروئی خواندید و…!) می ماند پیدا کردن قالب که آن هم مربوط می شود به 1)خلاقیت ذاتی و مددگرفتن از تخیل (مثل قالب هایی که این آقاپوریای عالمی برای طنزسیاسی پیدا می کند) 2)تسلط فرد بر ادبیات جدی و غیرطنز (قالب هایی مثل تذکره که زرویی پیدا می کرد یا مثلا سفرنامه ی ناصرخسرو به زبان امروزی و…)
    با تشکر از وقتی که در اختیار بنده قرار دادید 🙂

    1. خیلی خوب. موافقم که :))) ممنونم که نوشتی. اون بحث استعداد در طنز و شوخی بسیار مهمه و آزمون قبل از کلاس‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *