پدر، مادر، ازدواج نکنید

وقتی نام ماشین زمان و سفر در زمان مطرح می شود آدمی‌زاد بلافاصله یاد گذشته می‌کند. البته برخی نیز اعتقاد دارند که ماشین زمان برای سفر به آینده است که حرف‌شان بی‌مورد است. بنا بر تحقیقات انسان هر وقت از سفر در زمان سخن گفته است منظورش سفر به گذشته بوده است و دلایلی بسیاری برای رد نظریه سفر به آینده وجود دارد که آنها را برخواهیم شمرد.

انسان همیشه در فکر رفتن به گذشته بوده است چون در گذشته‌اش کارهای کرده و نکرده بسیاری دارد دارد، ولی در آینده انسان بی‌کار و بی‌عار است. در ضمن آدم می‌داند به کجای گذشته برگردد، تاریخ بشر هست و وقتی کسی می‌خواد در زمان به گذشته سفر کند به مقاطع خوب تاریخی سفر می‌کند تا حال‌اش را ببرد و مثلا هیچ آدم عاقلی به قرون وسطا سفر نمی‌کند که.

اما اگر کسی بخواهد در زمان به سمت جلو یعنی آینده سفر کند بی‌چاره می‌شود چون ما نمی‌دانیم صد سال دیگر اوضاع چگونه است. اصلا سفر به آینده باعث افسردگی می‌شود، چون اگر آدم به صد سال آینده سفر کند و ببیند اوضاع همین طوری است افسرده می‌شد و وقتی برگردد به زمان حال خودکشی می‌کند و اگر هم ببیند که اوضاع خیلی خیلی بهتر است باز افسرده می شود و دل‌اش برای آینده تنگ می‌شود و با می‌زند کار دست خودش می‌دهد.

من اگر به گذشته سفر کنم جلوی ازدواج پدر و مادرم را می‌گیرم. شما دوست دارید به کجای گذشته سفر کنید؟ جلوی چه چیزی را می‌گیرید؟ چه چیزی را به انجام می‌رسانید؟

3 دیدگاه برای “پدر، مادر، ازدواج نکنید”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *