رضا هستم، اینجا اتاق منه، i love you pmc

هیچ گاه خانه‌نشین نبوده‌ام، حالا هم فقط کمی خزیده‌ام در خانه، ولی همین خانه‌نشینی کوچک برای کسی مثل من که چند سال گذشته را، به ویژه چهار سال گذشته را از شش صبح تا هشت شب مثل سگ، اسب و البته خر کار کرده کمی غریب و دشوار است. اما خوب است. اینجا همه چیز دارم، شخصی شخصی، اتاقم اگر دستشویی داشت می‌توانستم شش ماه داخل‌اش بمانم و بیرون نیایم، بدون این که محتاج کسی باشم. حیف که فاصله‌ی طبقاتی اینجا هم نمی‌گذارد از زندگی لذت ببرم. یعنی آیا این آرزوی بزرگی است؟ یک دستشویی در اتاق؟ اگر در اتاق‌تان دستشویی دارید قدرش را بدانید، برخی مثل من حسرت داشتن‌اش را دارند.

بگذریم، حاصل این خانه‌نشینی تا به این روز علاوه بر نوشتن‌ها و چرت زدن‌ها این است که عاقبت برنامه‌ی «بفرمایید شام» را دیدم. فهمیدم چند کانال جدید به ماهواره‌ی ملعون اضافه شده است. حاصل این چله‌نشینی، دیدن شبکه‌های پخش موسیقی است و کشف آهنگ تازه‌ی «شاهرخ» به نام «نمی‌شه».

شاهرخ را دوست دارم چون مادرم دوست‌اش دارد، بچه که بودم برای‌ام شاهرخ هم می‌خواند، کودکستانی بودم که آهنگ «توی یک دیوار سنگی را از حفظ بودم» و می‌دانستم «گوگوش» و «داریوش» اسامی خواننده‌هایی هستند که مادر جوان‌ام دوست داشته است. حالا توی کانال‌ها می‌گردم و منتظر می‌مانم تا شاهرخ بیاید و بخواند:

«گلوی ساز دلتنگی پر از فریاد خاموشه

دوباره سر بده هق‌هق بذار دست صدا روشه»

شاهرخ شکسته شده است ولی هنوز از دل می‌خواند.

این را هم از یک آدم بی‌کار که کارمند تمام وقت «پی‌ام‌سی» شده است بشنوید که بعد از «نمی‌شه»‌ی شاهرخ، چند بار دیده‌ام که «عاشقانه‌»ی ابی پخش می‌شود. پس کانال را عوض نکنید، بگذارید اگر چیزی در گلو دارید بشکند.

پی‌نوشت مهم:

با سپاس از دوستان عزیز که ایمیلأ، کامنتأ، زبانأ، تلفنأ، اس‌ام‌اسأ و… تماس گرفتند و  فکر کردند من بی‌کار شده‌ام باید عرض کنم من از کار بی‌کار نشده‌ام و شکر خدا هنوز کار می‌کنم. خانه‌نشینی‌ام از بی‌کاری نیست، نیاز هست که فعلا این گونه باشد. باز هم ممنونم از شما دوستان که هم‌دردی کردید و حتا کار پیشنهاد دادید. قربان‌تان بروم رفقا. پی‌ام‌سی را فراموش نکنید.

2 دیدگاه برای “رضا هستم، اینجا اتاق منه، i love you pmc”

  1. سلام تو حتی وقتی خانه نشین هستی یا تنها هستی هم می تونی مفید باشی و توی اوج دلشکستگی یا تنهایی هم متنی بنویسی که یه دلشکسته بتونه بغضشو رها کنه (بشکنه) پس خوشبحالت

  2. تنهايي فرصت دلچسبي ست خصوصا براي اونهايي كه توي اون اداره خراب شده كار ميكنن و ريشه عمر و جووني شون مي سوزه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *