عضو مبارک و خلیج همیشه فارس‌مان

آدم برخی از عکس‌ها را که می‌بیند خشمگین می‌شود، متنفر می‌شود، عصبانی می‌شود. عکس‌هایی مثل کودکان گرسنه‌ی افریقایی، بچه‌های فلسطینی، سیل‌زده‌گان پاکستانی، زلزله‌زدگان بمی، کارتن‌خواب‌های هم‌وطن، مجروحین و مردگان بمب‌گذاری‌های تروریستی و … آدم را خشمگین، متنفر و عصبانی می‌کند. اما من فقط از دیدن عکس‌های پر از خون و گرسنگی و ظلم، خشمگین، متنفر و عصبانی نمی‌شوم، گاه آدم با دیدن یک عکس ساده‌ی بدون خون و خشونت هم به هم می‌ریزد و غصه‌اش می‌گیرد. امروز با دیدن این عکس فقط سکوت کردم، راه رفتم، نشستم، خیره شدم، از خانه بیرون زدم و برگشتم و باز به تصویر خیره شدم.
خواستم به طنز چیزی بنویسم، دیدم خود تصویر طنز است، اگر آن ورزشکار مثلا به جای شورت‌اش این تصویر را جای دیگر کار کرده بود من به طنز می‌نوشتم که دفعه‌ی بعد می‌شود روی شورت هم آن را چسباند ولی حالا که تصویر روی شورت است من چه بنویسم؟ نه به طنز می‌شود نوشت و نه به جد.

تمام دستاوردهای دیپلماتیک و ورزشی‌مان در این عکس نهفته است. حالا سوال اینجاست که از کجا به اینجا یعنی به پشت شورت رسیده‌ایم؟ یک دنیا حرف دارم… بماند برای بعد. فعلا خوشحالم برای این که می‌توانیم عضو مبارک را به سمت عرب‌ها بگیریم و بگوییم: خلیج، همیشه فارس است.

پی‌نوشت:

مازیار ناظمی را نیز بخوانید.

20 دیدگاه برای “عضو مبارک و خلیج همیشه فارس‌مان”

 1. بابا جان این قدر سریع داغ نکن…این یارو که این شورت و پوشیده شناگر ایرانیه که می خواسته پوزه ی چینی ها رو به خاک بماله.برو تو سایت مازیار ناظمی گوینده خبر ،جریانش رو به تفصیل نوشته.اینم یه جورشه دیگه..حکایت اون یارو که چیزش رو دست گرفته بوده می شاشیده ،میگیرنش میگه داشتم می نوشتم مرگ بر آمریکا.میگن اینکه اشتباه نوشتی و….

 2. – خوانندگان عزیز لطفا کمی به عمق فاجعه دقت کنید، من می‌دانم این ورز‌ش‌کار ایرانی است و خواسته پاسخ عرب‌ها و چینی‌ها را بدهد اما جای پاسخ دادن این جاست؟

 3. پس جاي پاسخ دادن كجاست؟اين سوال من نيست ،سوال عزيزي كه از ديدن تبليغ ايزي لايف خونش به جوش مياد و زمين وزمان وعمو عزت را مورد عنايت ويژژژژه اي قرارميدن وميگن اين چه جاي تبليغ؟ اما امروز كه بهش گفتم بره اين تصويرو ببينه با افتخاري وصف نا شدني از اين حركت تعريف ميكرد كه من به عقلم شك كردم !!!!!به هر حال اينهم راهي براي جواب دادن وتبليغ كه هر كسي به عقلش نميرسه.اينجا ايران است باور كنيم كه هنر فقط نزد ماست.

 4. چرا نسبت به این عضو شریف اینقدر کم لطف هستید … حالا شناگری که تنها رختی که بر تن داره همین یه تیکه است ، خدایش کجا می نوشت ؟ آقا جان چشم و گوش و دست و پا و عضو شریف همه اعضای یک پیکرند !!

 5. کمبود امکانات جانم.اگر کشتی گیر یا وزنه بردار بود حتما روی زیر پوشش می نوشت . کم تر حرف برای ورزشکاران ما در بیاورید

 6. من واقعا برای خود ورزشکار نگرانم چون که اگر قرار است مشت محکم به دهان اعراب بزند و اعراب هم جوابش را بدهند یقینا برای خودش خطرناک است . من به آن ورزشکار علاقمندم با اینکه اطلاعات غلط بهش نداده اند !

 7. اره دیگه این عکسه خودش طنزه…هیچ طنز نوشتاری نمیشد نوشت…شاخه ی جدیدی از طنز موقعیته…
  خیلی باحال بود اقا رضا.مرسی..مازیار ناظمی رو خوندم…
  این درسته که ورزشکار ایرانیه ولی ما که فقط همین یه ورزشکارو نداشتیم بین این همه ورزشکار فقط باید شناگرا تبلیغ خلیج فارس و میکردن؟؟؟اگرم بگیم ورزششون یه جورایی مرتبط با ابه…مگه شناگرایی رو که فرستادیم گوانگ ژو تو اب های خلیج فارس تمرین شنا کردن؟؟؟؟
  یکی تو قسمت نظرات مازیار ناظمی نوشته بود :حالا میفهمم تنگه ی هرمز کجاست:))))

 8. ولی به نظر میاد در این تصویر، بیشتر تاکید بر اهمیت استراتژیک “تنگه هرمز” شده تا خلیج فارس!

 9. خوب با این کار دو تا نشون زدند!
  1-فیلم کردن نشیمنگاه شناگر ایرانی جلوی عالم و آدم!
  2-معرفی یک پدیده جدید جغرافیایی و آن هنگامی است که تنگه در دره فرو می رود!(همان طور که در عکس پیداست)
  دقیقا به خاطر همین اقدامات متهورانه است که می گو یند: هنر نزد ایرانیان است و بس!

 10. سلام
  خارج از تاسف برای وضعیت پیش اومده اما اگر بصورت طنز به مطلب و نظرات نگاه کنیم کمی به تغییر روحیه کمک میکنه راستش شاید ناراحت شید و بگید عرق ملی نداره ولی توی دلم خیلی خندیدم

 11. ای بابا یعنی خلیج فارس و ایران تو کون جا داره؟! پس میشه ایران کون.
  لیاقت ایران همینه بابا. دلتونو برا چی خوش کردید؟ اعتراض برا چیه؟؟؟؟؟؟؟؟ فکر کردید ارزش فارسا بیش از ایناست؟ رویایی فکر نکنید. می دونم ته دلتون می دونید چه موجودی عجیبی هستید. پست و بی ارزش

 12. ای ول داره خفن
  بچه که بودیم وقتی می خواستیم یکی رو مسخره کنیم و لجش رو در بیاریم این عضو مبارک رو سمتش می گرفتیم
  باید روی سر اون عضو مبارک می نوشت و بدون مایو می پرید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *