گفت‌وگو با «تهمینه میلانی» و حاشیه‌های آن در «صبح تهران»

روابط عمومی «رادیو تهران» پاسخ داد:

بعد از گفت‌وگوی خانم میلانی با رادیو تهران در تعدادی از جراید و وب‌سایت‌ها خبری تحت عنوان« مصاحبه جنجالی و ناتمام خانم میلانی» منتشر شد که این خبر با آنچه از رادیو تهران پخش شد مغایرت دارد.
گفتنی است در تاریخ 31/1/89 در بخش فرهنگی برنامه‌ی زنده صبح تهران و به دنبال انتشار خبر مربوط به اکران نشدن فیلم تسویه حساب در اردبیل با خانم میلانی گفت‌وگو شده بود که ایشان به صراحت به ابراز شکایت و نقد چنین تصمیمی پرداخته بودند. زمانی که گزارش‌گر با به پایان رسیدن برنامه ناگزیر از قطع کلام ایشان می‌شوند، خانم میلانی معترض می‌شوند. این در حالی است که به فاصله‌ی نزدیک به 10 ثانیه بعد از خاتمه گفت‌وگو، مجری برنامه خداحافظی می‌کند.
لذا به این وسیله ضمن تکذیب خبر مندرج در روزنامه‌ها و وب‌سایت‌ها متن و صدای گفت‌وگو در ذیل آورده می‌شود.

برنامه صبح تهران در ارتباط زنده تلفنی با تهیمه میلانی خواستار توضیخ خبر مربوط به اکران نشدن فیلم تسویه حساب در اردبیل شد.
وی در این برنامه ضمن ابراز بی‌اطلاعی از این تصمیم گفت: ((من به این دست مسائل عادت کرده‌ام. بسیاری از استان‌ها هستند که اجازه‌ی اکران فیلم من را ندارد و با اینکه تسویه حساب پروانه نمایش عمومی را دارد نمی دانم چرا اکران نمی‌شود)).
میلانی ادامه داد: ((اگرچه در تلاش مهندس سجاد پور و شمقدری در ایجاد فضای آزادتر نسبت به گذشته شکی نیست؛ اما فاصله گذاری‌ها مسئله عمده شده و این که یک عده از این قضیه سوء استفاده می‌کنند و دائم توطئه می‌چینند. به نظر می‌رسد این مسئله ناشی از اشتباهی است که فکر می‌کنیم فلان استان نسبت به استان دیگرسطح فرهنگی پایینی دارد)).
وی در توضیح گفت: ((به نظر من شهرهایی هستند که به لحاظ فرهنگی سطح خیلی بالایی دارند پس یکی از اهداف ما باید این باشد که همه مردم ایران را جدا از فرهنگ و گویش آنان به هم نزدیک کنیم و سطح شعور و فرهنگ را هم‌ زمان بالا ببریم)).
این فاصله گذاری نه عملی است و نه درست یک عده از موقعیتی که دارند سوء استفاده می‌کنند و چون با امام جمعه اردبیل یا هر شهر دیگر دوست هستند به او می‌گویند ایشان هم بدون آنکه فیلم را دیده باشد می‌گوید وامصیبتا اسلام از بین رفته.
میلانی با تاکید بر حسن نیت خود و همسرش در ساخت فیلم تسویه حساب گفت: ((ما باید به هم اعتماد کنیم من و همسرم در این فیلم حسن نیتمان را نشان دادیم که جامعه را متوجه یک سری نادیده انگاری‌ها کنیم ولی متاسفانه ما قربانی بازی سیاسی شده‌ایم)).
گفتنی است فیلم تسویه حساب ساخته تهمینه میلانی در 28 دوره جشنواره فیلم فجر بعد از پنج سال توقیف مجوز اکران را کسب نمود. این فیلم نقدی اجتماعی است در مورد آسیب‌ها و علل بزهكاری در میان زنان ایرانی.

پی‌نوشت: فایل صوتی این گفت‌وگو در سایت «رادیو تهران» موجود است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *