چند راهکار برای پخش زنده مراسم قرعه‌کشی جام‌جهانی ۲۰۱۸

بعد از حضور منشوری خانم لیما، بازیگر و مدل برزیلی، در مراسم قرعه‌کشی جام‌ جهانی تصمیم گرفتیم چند راهکار برای پخش زنده تلویزیونی قرعه‌کشی جام‌ جهانی ۲۰۱۸ به صداوسیما و مسؤولان ارائه کنیم. دلیل این تصمیم، میزبانی بعدی کشور روسیه است،‌ چون تقریبا صددرصد مطمئن‌ایم که روس‌ها هم در مراسم افتتاحیه از یک خانم مثل ماریا شاراپووا استفاده خواهند کرد که ممکن است پوشش خانم لیما در مقابل پوشش او حجاب محسوب شود‍!

راهکار سیاسی: مهم برای مراسم قرعه‌کشی جام‌ جهانی ۲۰۱۸ مدیریت پوشش مجری خانم روسی است، یعنی اگر بتوانیم کاری کنیم که مجری زن برنامه، عادی لباس بپوشد، می‌توانیم مراسم را پخش کنیم. پس مسؤولان باید از تمام ظرفیت دیپلماتیک کشور استفاده کنند و از مسؤولان کشور دوست و برادرمان بخواهند رعایت حال ما را بکنند. از آن‌جا که یقینا در سال ۲۰۱۸ هم آقایان پوتین و مدودف با تغییر پست در حال خدمت‌رسانی زورکی به مردم روسیه هستند، می‌توان از مدودف به عنوان نخست‌وزیر فعلی و رییس‌جمهور آینده کمک گرفت تا خانم مجری لباس مناسب بپوشد.

راهکار فنی: اگر مهندسان ایرانی تا سال ۲۰۱۸ موفق به اختراع سیستم ویرایش آنلاین لباس بشوند و بتوانند زنده‌زنده‌ لباس مناسبی بر تن مجری زن بپوشانند، مشکلی از بابت پخش زنده هیچ مراسمی نخواهیم داشت!

راهکار مردمی: پیشنهاد می‌شود با شناسایی مجری زن روسی از مردم بخواهیم یکی دو روز قبل از مراسم، سری به صفحه فیس‌بوک او بزنند و الطاف بعد از مراسم را قبل از مراسم نثارش کنند، بلکه بترسد یا ارشاد شود و با لباس مناسب در مراسم حاضر شود.

راهکار رسانه‌یی: اگر هیچ‌کدام از راهکارهایی که گفتیم جواب نداد، می‌توان از ظرفیت رادیو برای پوشش زنده‌ مراسم استفاده کرد.

راهکار امینتی: چون بالأخره مردم متوجه می‌شوند که پوشش مجری زن مناسب نبوده است و بعد صفحه فیس‌بوکش را مورد عنایت قرار می‌دهند، پیشنهاد می‌شود دستگاه‌های ذی‌ربط، اینترنت مملکت را آن طور که خوب بلدند، قطع کنند تا تمدن چندهزارساله‌ ایرانی خوش‌نام بماند!

راهکار ورزشی: با راه نیافتن به بازی‌های جام‌ جهانی ۲۰۱۸ بار سنگینی از دوش صداوسیما برداشته می‌شود. این هم یک راه است بالأخره!

راهکارهای دیگری چون قطع برق سراسری هم وجود دارد که عالی است، ولی منطقی نیست.

و اما طنز امروز را با این خبر خوش به پایان می‌بریم که بازی‌های جام‌ جهانی ۲۰۲۲ در قطر برگزار می‌شود!

باقی بقای‌تان!

باز نشر از سرویس فرهنگی هنری ایسنا – طنز و کاریکاتور

یکشنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۲
 • میلاد
  آذر ۱۸م, ۱۳۹۲ در ۲۳:۲۸ | #1

  به نظرم خیلی کش دار شد مطلب
  توی سطح جماعه
  اون قدرا هم مسئله ساز نبود نشون ندادن قرعه کشی

  [پاسخ]

 • جهانی
  آذر ۲۰م, ۱۳۹۲ در ۰۹:۴۷ | #2

  یک راه خیلی خیلی خیلی موثرتر هم هست. چطوره ایرانیها خودشون رو عوض کنند. یعنی به زبان خودمانی بشوند یک “ایرانی عوضی”! جوش نیاورید توضیح میدهم. یعنی اینکه تصور کنید شما یک “ایرانی هستید که هلندی است!” (جل الخالق!) یا یک ایرانی هستید که مکزیکی یا حتی روس است. آنوقت می بینید که دیگر با دیدن یک خانم زیبا چارستون بدنتان به لرزه نمی افتد. البته یک راهکار بسیار مفیدتر از این هم تغییر مسوولین محترم است. هرچند همه کسانی که قبلا این راه را رفته اند، فقط رفته اند و دیگر برنگشته اند که که میزان موفقیت این روش را ارزیابی کنیم!

  [پاسخ]

نظر شما چیست؟

XHTML: شما می‌توانید از این برچسب‌ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>